Soukan koulun yhteystiedot

Soukan koulu
Käyntiosoite: Soukankuja 5, 02360 Espoo
Postiosoite. PL 3408
02070 Espoon kaupunki.

Rehtori
Velijussi Kyllijoki velijussi.kyllijoki@espoo.fi
puh. 043-824 6050

Apulaisrehtori
Sanna Kalmari sanna.kalmari@espoo.fi
puh. 043-8257486

Apulaisrehtori
Susanna Koivusalo susanna.koivusalo@espoo.fi
puh. 043 827 2679

Koulusihteeri
Minna Koskipalo minna.koskipalo@espoo.fi
puh. 09-816 40262

Opettajat
puh. 09-816 40269

EsiC Tuire Perkiömäki tuire.perkiomaki@espoo.fi
EsiD Pia Kiviniemi pia.kiviniemi@espoo.fi

1A Tuuli Koiranen tuuli.koiranen@espoo.fi
1B Christina Viinikkala christina.viinikkala@espoo.fi
1C Jutta Salonen jutta.salonen@espoo.fi
1D Tiina Karhulahti tiina.karhulahti@espoo.fi

2-3A Anne Arkko anne.arkko@espoo.fi
2B Helena Antola helena.antola@espoo.fi
2C Ilkka Huusko  ilkka.huusko@espoo.fi 
2D Mika Sosunov mika.sosunov@espoo.fi
2E Riikka Mutka riikka.mutka@espoo.fi

3A Janne Junell janne.junell@espoo.fi
3B Eliisa Nieminen eliisa.nieminenl@espoo.fi
3C Kerttu Sauramäki kerttu.sauramaki@espoo.fi
3D Terhi Luoto terhi.luoto@espoo.fi

4-5A Sanna Toivonen sanna.toivonen@espoo.fi
4B Johanna Doepel johanna.doepel@espoo.fi
4C Tuuli Metsä tuuli.metsa@espoo.fi
4D Anniina Härkönen anniina.harkonen@espoo.fi

5A Juha Saarinen juha.t.saarinen@espoo.fi
5B Bettina Jering bettina.jering@espoo.fi
5C Heli Malila heli.malila@espoo.fi
5D Taija Schroderus taija.schroderus@espoo.fi
5E Leena Leppäkoski leena.leppakoski@espoo.fi

6A Tomi Lindqvist tomi.lindqvist@espoo.fi
6B Marit Illman marit@illman@espoo.fi
6C Jukka Gröhn jukka2.grohn@espoo.fi
6D Piritta Sulantaus piritta.sulantaus@espoo.fi
6E Salla Huusko salla.huusko@espoo.fi

Englannin opettaja Jaana Sykäri jaana.sykari@espoo.fi
Espanjan opettaja Eero Tommila eero.tommila@espoo.fi

Liikunnan opettaja Juha Juutila juha.juutila@espoo.fi
Teknisen työn opettaja Tommi Heinonen tommi.heinonen@espoo.fi

Kieli- ja kulttuuriryhmien opettaja Oona Eloiranta oona.eloranta@espoo.fi
Kieli- ja kulttuuriryhmien opettaja Petri Vainio petri.u.vainio@espoo.fi
Kieli- ja kulttuuriryhmien opettaja Meeri Kuokkanen meeri.kuokkanen@espoo.fi

Laaja-alainen erityisopettaja Susanna Koivusalo susanna.koivusalo@espoo.fi
Laaja-alainen erityisopettaja Soila Metsalo soila.metsalo@espoo.fi
Laaja-alainen erityisopettaja Mervi Mattila mervi.a.mattila@espoo.fi
Laaja-alainen erityisopettaja Unto Salonen unto.salonen@espoo.fi

Ruokapalveluesimies
Pia Tolppanen pia.tolppanen@espoocatering.fi

Koulukuraattori
Leevi Laasonen leevi.laasonen@espoo.fi
puh. 050-3525415

Koulupsykologi
Mikko Lähteenmäki mikko.lahteenmaki@espoo.fi
puh. 050 512 4213

Kouluterveydenhoitaja
Iiris Valtonen  iiris.valtonen@espoo.fi
puh. 046-877 1076

Vahtimestari
Janne Kauranen EXT-vahtimestari.soukankoulu@espoo.fi
puh. 050-339 1465