Kilonpuiston koulun yhteystiedot

Postiosoite:                                                                                 
PL 3129
02070 ESPOON KAUPUNKI

Käyntiosoite:
Kilonpuisto 5
02610 Espoo

Opettajien sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@espoo.fi
Muun henkilökunnan sähköpostiosoitteet: etunimi.sukunimi@espoo.fi
Koulun kotisivu: www.espoo.fi/kilonpuistonkoulu

Rehtori  Annukka Leutonen

040 6394178

Virka-apulaisrehtori   Giedre Soinio 046 8771312
Johtoryhmän jäsen Hannele Alanko 043 8269314
Koulusihteeri Anne Tapiovaara 043 8271976
hallinto.kilonpuisto(at)espoo.fi
Opettajainhuone 816 43 436
Opinto-ohjaaja Maria Lyra 043 8268813
Teknisen työn luokka Antti Helin 816 43 452
Kouluravintola Palmia 040 1540491
kouluravintola.kilonpuisto(at)palmia.fi
Kohde-esimies Katri Mononen 040 1861706
Koulupsykologi  Anne Koskela 050 4059175
@espoo.fi
Koululla ma, ti ja pe
Koulukuraattori  Ann-Christine Kaukojärvi 050 3536026
@espoo.fi
Koululla ma-ke
Terveydenhoitaja Katja Turunen 043 8246265
katja.m.turunen(at)espoo.fi
Koululla päivittäin, avovastaanotto 11.30-12.30
Leppävaaran hammashoito, keskitetty ajanvaraus 816 30 300
Kiinteistönhoitaja Markku Tietäväinen 043 8245225
@espoo.fi
Vahtimestari  Pille Perämäki 046 8771313
@espoo.fi
Iltavahtimestari 040 1856993
klo 16-22

Autismin kirjon aamu- ja iltapäivähoito

Hanna Tanskanen

050 4061279
 

Iltapäivätoiminta Norlandia päiväkodit Oy 040 0367763
kilonpuisto.ip(at)norlandia.com
Koulun siivous SOL-palvelut

                                                         

Koulumme luokat ja opettajat

Luokanopettajat

Esiluokka Johanna Lindroos
1A Petteri Sinervä
1B kk Jaana Cardwell
2A Sari Törmä
2B kk Marika Kiviniemi
3A Sirkku Lippo
3B kk Kaisa Auvinen
4A Tuija Kettukangas
4B kk Anna Ahonen
5A Kirsi Mäkinen
5B kk Inka Ray
6A Johanna Kyllönen
6B kk Susanna Ahvalo

        

Luokanvalvojat

7A Eeva Immo                                       8A Piritta Peltorinne 9A Anu Lehtoranta
7B Janne Puskala 8B

Ritva Ali-Vehmas                                 

9B Minna Kyrönseppä   
7C Kirsi Montonen 8C Janica Wiksten 9C Susanna Forsman
7D ilm Minna Türkman  8D ilm Mari Marjakaarto 9D ilm Mika Vikman
7E kk Antti Helin 8E kk Hannu Laaksonen 9E kk Piia Posti

EAUT – opetus autismin kirjon oppilaille

A1-3 Jutta Noponen
A1-6 Essi Uutela
A3-4 Meri Rinta-Tassi
A4-9 Kirsi Lomma
A5-8 Turja Hilkka
A5-9 Hållfast Janne
A6-8 Anna Kunnari

oppilaanohjaaja

Jenni Roos

043 827 3337

Laaja-alainen erityisopetus

Kajander, Laura ELA, alakoulu
Posti, Tarja ELA, alakoulu
Rämö, Hanna ELA, yläkoulu, alakoulu
Turunen, Jaana ELA, yläkoulu
Turunen, Else ELA, yläkoulu
Nyqvist, Anna ELA, yläkoulu

Aineopettajat, tuntiopettajat

Aho, Eero IT
Ali-Vehmas, Ritva MU
Forsman, Susanna TS
Helin, Antti TN
Hokkanen, Ritva HI, ET, UE, YH
Huttunen, Hanna BG, TT
Illi-Öhman, Tuula HI, YH
Immo, Eeva S2 yläkoulu
Keltanen, Jenni LI, TT
Knuutinen, Jutta Susanne KU, TS
Korhonen, Katja AI, ILM
Kyrönseppä Minna EN, RA
Laaksonen, Hannu MU
Laari, Milja RU, SA
Lehtonen-Grönholm, Hannele RU, SA, jory
Lehtoranta, Anu EN
Lyra, Maria OP
Marjakaarto, Mari KO, TT
Maunu, Nina AI
Montonen, Kirsi MA, KE, FY
Niemonen, Sami MA, FY, KE
Paavola, Tiina TS
Peltorinne, Piritta  BG, GE, TT
Posti, Piia AI
Riikonen, Pinja resurssiopettaja alakoulu, S2
Solhagen, Sauli TN
Sääski, Marja RU, SA
Türkman, Minna MA, KE, FY
Vikman, Mika LI, TT
Vilpas, Eija ILM
Volotinen, Markus MA, FY, KE
Wiksten, Janica UE, ET

          

Lyhenteiden selitykset

kk kaksikielinen luokka ilm ilmaisutaitopainotteinen luokka OP opintojen ohjaus
AI äidinkieli ja kirjallisuus EN englannin kieli MA matematiikka
IT tietojenkäsittely RU ruotsin kieli FY fysiikka
BI biologia SA saksan kieli KE kemia
GE maantieto RA ranskan kieli  TT terveystieto
UE evankelisluterilainen uskonto HY historia ja yhteiskuntaoppi ET elämänkatsomustieto
KO kotitalous MU musiikki LI liikunta
UO ortodoksinen uskonto TN tekninen käsityö KU kuvataide
UK katolinen uskonto TS tekstiilityö ILM ilmaisutaito

Kotikielten opettajat

arabia Rajaa El-Bouaini
kurdi Janei Hossein
somali Abdi Omer
bengali Mahmuda Emdad
urdu Nusrat Naz
japani

Asami Somerma

italia Rosa Tesse

                                          

Koulunkäyntiavustajat

Yleisopetus alakoulu Sari Parviainen, Jaana Vikman

     

Eaut-opetus
Lauri Suutari Nada Aburahma  Kaija Härkönen
Anu Heikkinen Yuki Ishiyama-Rantonen Heli Frilander
Reena Goyal  Jonna Arponen Tatu Järvinen
Kirsi Kela Emmi Nisula Joni Suominen
Vesa Karlsson  Kati Kela Mustafa Orhan
Sampsa Tiikkainen Sari Saastamoinen Henna Mikkonen
Tanja Mikkonen  Sofia Nissinen Kati Oinonen

Vuokko Pienniemi

Ester Nadutey

Lotta Pentikäinen

Al-Gburi Shahd Roni Jernfors

Clemence Uwamariya

Tanja Torkkeli           Mohamed Abdu                Schrall Elisa

Hosseini Mona          Amal Abdi                         Jokela Minna-Maria


Terveyskeskuspäivystys ja hammashoito