Tiistilän koulun yhteystiedot

HENKILÖKUNTA 

Rehtori Mirja Pirinen

050 530 2041

Virka-apulaisrehtori Arita Norrbäck

040 553 0252

Opettajainhuone, alakoulu

040 186 4552

Opettajainhuone, yläkoulu

040 186 1395

Oppilaanohjaaja Juudit Ehrnsten

040 869 8870

Oppilaanohjaaja Erika Wikström

040 554 4106

Koulusihteeri, alakoulu: Sirpa Muttonen-Lehto (koululla ti, to-pe)

043 827 3420

Koulusihteeri, yläkoulu: Liisa Lääperi (kanslia avoinna ma-pe klo 9-15)

043 827 3418

Vahtimestari Kari Järvinen

050 462 2088

Ruokapalveluesimies Peter Josefsson

043 8251 875           

Laitosmies Kimmo Korhonen

050 520 1883

Kiinteistöpalvelukeskus

09 816 21

Koulutilojen iltavalvoja ja viikonloppuvalvoja

046 587 7354

Terveydenhoitaja Sanna Sipilä

046 877 1701

Koulukuraattori Mari Kortesmäki

040 552  3377
Koulupsykologi Leena Tirkkonen
 
050 5956479
ELA alakoulu Tanja Emmes 040 579 8810
ELA alakoulu Laura Seppä 040 623 2584
ELA yläkoulu Marja-Liisa Iivanainen 040 668 7980
ELA yläkoulu Milla Kuusisto 040 553 0786



Rehtorien ja koulusihteerien sekä opettajien ja koulun muun henkilökunnan sähköpostiosoitteet ovat muodossa etunimi.sukunimi@espoo.fi  poikkeuksia: iiro-aleksi.holtta@espoo.fi, henna.m.repo@espoo.fi, leena.j.torma@espoo.fi, pekka2.raappana@espoo.fi 

Koulun postiosoite: PL 3305, 02070 ESPOON KAUPUNKI
Koulun käyntiosoite: Tiistilänkuja 4, 02230 Espoo

OPETTAJAT, alakoulu lv. 2020-2021
Maahanmuuttajien pienryhmäopetus 1-3 Marina Savelieva
1A Marjukka Kinnari
1B Sanna Peltomaa
1C Pia Gustafsson
1D Oona Poikolainen
2A Jaana Perkinen
2B Mikaela Tanke
2C Pauliina Henttinen
3A Heikki Vuorinen
3B Mikael Sjöman
4A Anne Kulku
4B Tiina Varis
5A Pirkko Hartikainen
5B Sari Nousiainen
5C Tiia Rothoff
6A Minna Perko
6B Helena Lyyra
Laaja-alainen erityisopetus Tanja Emmes
Laaja-alainen erityisopetus Laura Seppä
Erityisluokanopettaja Pia Gustafsson
Kieli- ja kulttuuriryhmät Pirkkoliisa Juhala
Kieli- ja kulttuuriryhmät Tero Pulkkinen
Kieli- ja kulttuuriryhmät Leena Thiel
S2 Maija Oivukkamäki, Petteri Ratinen, Henna Repo
Englanti Essi Päivinen, Anna Pakkala, Pekka Raappana, Heikki Raevaara
Ruotsi Laura Helkama, Essi Päivinen
Espanja Laura Helkama
OPETTAJAT, yläkoulu lv. 2020-2021
Opetusryhmä Luokanvalvoja
7A Henna Repo
7B Anna Pakkala
7C Rosanna Silander
7D Petteri Ratinen
7E Niko Vallinrinne
7F Anne Sorvali
8A Katja Ruohomaa
8B Laura Helkama
8C Martti Soini
8D Klaara Angervo
8E Leena Törmä
8F Janne Tiainen
9A Pia Danfa
9B
9C Maria Vaaranmaa
9D Mika Jurvanen
9E Iiro Hölttä
9F Sami Koskinen
YLÄASTEEN OPETTAJAT  OPPIAINEITTAIN lv. 2020-2021
Biologia, maantieto Anne Sorvali
Biologia, maantieto Niko Vallinrinne
ELA Marja-Liisa Iivanainen
ELA Milla Kuusisto
Englanti, ruotsi Pekka Raappana
Englanti, ranska Anna Pakkala
Englanti, ruotsi Heikki Raevaara
Fysiikka, ATK Janne Tiainen
Fysiikka Miika Meijer, Janne Tiainen, Paula Ojutkangas, Leena Törmä
Historia, yhteiskuntaoppi Eini Aho
Historia, yhteiskuntaoppi Helena Tiitinen-Levijoki
Kemia Mika Jurvanen
Kemia Miika Meijer
Kemia Paula Ojutkangas
Kieli- ja kulttuuriryhmät Riitta Santi
Kotitalous Johanna Koskela-Koivisto
Kotitalous Mervi Salminen
Kuvataide Senja Valo
Liikunta Iiro Hölttä
Liikunta Rosanna Silander
Matematiikka Mika Jurvanen
Matematiikka Paula Ojutkangas
Matematiikka Leena Törmä
Matematiikka Sami Koskinen
Matematiikka Miika Meijer
Musiikki Klaara Angervo
OPO Juudit Ehrnsten
OPO Erika Wikström
Ruotsi, saksa Maria Koch
Ruotsi, Espanja Laura Helkama
Ruotsi Pekka Raappana, Heikki Raevaara, Laura Helkama, Maria Koch
Terveystieto Niko Vallinrinne, Maria Vaaranmaa 
Tekninen työ Martti Soini
Tekstiilityö Katja Ruohomaa
UE, ET Maria Vaaranmaa
S2 Petteri Ratinen
Äidinkieli, S2 Olli Lönnberg
Äidinkieli, S2 Henna Repo
Äidinkieli, S2
KOULUNKÄYNTIAVUSTAJAT
Opetusryhmä Koulunkäyntiavustaja
Kiertävä 3-6 lk Tiina Kannasmaa
valm. 1-6 Outiina Viertokangas
evy 7 Eija Alakoski
evy 8 Jani Heikkinen
evy 9 Parul Singh