Perusopetuslinjan yhteystiedot

  • Jaa Facebookissa
  • Jaa Twitterissä

Perusopetuslinjan yhteystiedot on kuvattu palveluittain. (Koulujen yhteystiedot löytyvät kunkin koulun verkkosivulta.)

perusopetuslinjan päällikkö
Ilpo Salonen
p. 09 816 52002
 ilpo.salonen@espoo.fi  

osastosihteeri 
Nina Forsman
p. 09 816 52004
nina.forsman@espoo.fi
Perusopetuslinjan päällikön ja opetuspäällikön sihteerin tehtävät, rehtorien ja opettajien täydennyskoulutusten järjestelyt

aluepäällikkö (Espoonlahden alue)
Leena Lakovaara
p. 043 825 5102 
leena.lakovaara@espoo.fi

aluepäällikkö (Keski- ja Pohjois-Espoon alue)
Kaisa Alaviiri
043 825 4965
kaisa.alaviiri@espoo.fi

aluepäällikkö (Leppävaaran alue)
Kari Kotiniemi
p. 0505253687
kari.kotiniemi@espoo.fi

aluepäällikkö (Matinkylä-Olarin ja Tapiolan alue)
Sariminna Solala
p. 043 825 4966
sariminna.solala@espoo.fi

toimistosihteeri
Kirsi Antikainen
040 198 6343
kirsi.antikainen@espoo.fi
Aluepäälliköiden sihteerin tehtävät