Suunnittelu- ja hallintopalveluiden yhteystiedot

  • Jaa Facebookissa
  • Jaa Twitterissä

Suunnittelu- ja hallintopalveluiden yhteystiedot on listattu palveluittain.

kehittämispäällikkö
Juha Nurmi
p. 050 372 5852
juha.nurmi@espoo.fi

Oppimisteknologian pedagogisen käytön palveluyksikkö

palveluyksikön päällikkö
Asko Lippo
p. 043 825 7554
asko.lippo@espoo.fi

pedagoginen asiantuntija
Leena Palokangas
p. 050 360 3394
leena.palokangas@espoo.fi
Lukioiden tieto- ja viestintätekniikan ja oppimisympäristöjen kehittäminen, opetushenkilöstön tieto- ja viestintätekniikan täydennyskoulutus.

pedagoginen asiantuntija
Jaakko Rekola
p. 050 363 2958
jaakko.rekola@espoo.fi
Oppimisympäristöt, pedagogiikka, osaamisen kehittäminen ja opetuksen tietojärjestelmät.

tieto- ja viestintätekniikan koordinoiva kehittäjäkouluttaja

Mikko Löyttyniemi
p. 043 825 3842
mikko.loyttyniemi@espoo.fi

Täydennyskoulutus ja osaamisen kehittäminen. Tavoitettavissa ma, to ja pe.

Opetuksen ja osaamisen kehittämisen palveluyksikkö

opetuspäällikkö
Eeva-Kaisa Ikonen
p. 050 320 0607
eeva-kaisa.ikonen@espoo.fi

Perusopetuksen ja lukiokoulutuksen opetussuunnitelmatyö ja oppimisen arviointi, opetushenkilöstön ja rehtoreiden osaamisen kehittämisen suunnittelu ja koordinointi, opetuksen ja  ohjauksen sisällöllinen kehittäminen, kehittämishankeyhteistyö, koulujen kerhotoiminta ja taiteen perusopetuksen oppilaitosyhteistyö.

koulutussuunnittelija
Anna Kilpeläinen
p. 050 518 4809
anna.kilpelainen@espoo.fi

koulutussuunnittelija
Leena Lemiläinen-Honkanen
p. 046 877 3032
leena.lemilainen-honkanen@espoo.fi

koulutussuunnittelija
Riina Plosila
p. 046 877 3184
riina.plosila@espoo.fi

koulutussuunnittelija
Tiina Lindfors
p. 043 8266733

tiina.e.lindfors@espoo.fi

koulutussuunnittelija
Piritta Honkanen
piritta.honkanen@espoo.fi

Oppilashallinnon palveluyksikkö

palveluyksikön päällikkö
Tero Latvala
p. 043 826 5256
tero.latvala@espoo.fi
Perusopetuksen oppilas- ja luokkasijoittelu, kouluverkko- ja oppilaspaikkasuunnittelu, perustilastot, kaupungin tutkijaverkosto, HSL-yhteistyö.

hallinnon erityisasiantuntija
Taina Ruotinen
p. 09 816 52064
taina.ruotinen@espoo.fi

suunnittelija
Merivuokko Gould
p. 043 825 1832
merivuokko.gould@espoo.fi
Perusopetuksen oppilaaksiotto

oppilasasioiden asiantuntija
Jemina Sirviö
p. 043 826 5234
jemina.sirvio@espoo.fi
Oppilaaksioton oikaisuvaatimukset, hallinnolliset menettelyt ja päätöksenteko, valtion erityiskoulujen maksusitoumukset

oppilasasioiden asiantuntija
Christina Rissanen
p. 09 816 52044
christina.rissanen@espoo.fi
Oppilaaksiottoon ja oppilashallintoon liittyvä neuvonta (3. ja 7. luokalle siirtyminen, muuttavan oppilaan koulun vaihtuminen, toissijaiseen kouluun hakeminen, toisessa kunnassa asuva oppilas), peruskoulutilasto, Primus-oppilasrekisterin pääkäyttäjä.

oppilasasiain sihteeri
Sara Raitala
p. 040 507 0817
sara.raitala@espoo.fi
Asiakaspalvelu ja Primus-oppilasrekisterin ylläpito.

osastosihteeri
Katri Pietarinen
p. 09 816 52065
katri.pietarinen@espoo.fi
Palveluyksikön sihteerin tehtävät, tutkimusluvat.

suunnittelija
Teea Kankaanpää
p. 043 826 8412 
teea.kankaanpaa@espoo.fi
Opetuksen järjestäjän arviointitoiminta, koulujen itsearvioinnin koordinointi ja kehittäminen, tutkimusluvat. Oppilaiden tapaturma- ja vahingonkorvausasiat.

järjestelmäkoordinaattori
Sirkku Kärkkäinen
p. 050 351 3849
sirkku.karkkainen@espoo.fi
Primus- ja Effica-järjestelmät.

media-assistentti
Minna Suhonen
p. 043 824 7955
minna.suhonen@espoo.fi
Primus-Wilma-Kurre -ohjelmistokokonaisuuden kehittäminen.

Tukipalveluiden palveluyksikkö

Perusopetuksen iltapäivätoiminta, erityisopetuspalvelut ja kolmiportaisen tuen rakenteet, avustajapalvelut, apuvälineet, kehitysvammaisten